06:04, 11/05/2020

Київський дитячий хор “Щедрик” на UA.TV

Як самодіяльному колективу вдається підкорювати міжнародну публіку

Європейські традиції та високу планку професіоналізму в дитячому хоровому співі заклала засновник “Щедрика” – видатний майстер хорового мистецтва Ірина Сабліна, розпочату справу успішно продовжує її дочка.

“Це дітище моєї мами, вона створила колектив в 1971 році, я його підхопила в 2002 році, до цього працювала та співала в хорі”, – розповідає художній керівник і головний диригент хору “Щедрик” Маріанна Сабліна.
Хор існує майже 50 років, це ціле покоління дітей, яке розуміє, що таке культура і мистецтво.

“Хор” Щедрик “, напевно, входить в п’ятірку кращих, але він унікальний за своїм статусом. Це самодіяльний районний гурток при Будинку творчості дітей та юнацтва. Парадокс в тому, що він виступає з видатними музикантами світу”, – каже організатор виступів, директор “Міжнародного інституту культурної дипломатії” Тетяна Калита.

“Щедрик” брав участь у багатьох престижних пісенних форумах, його знають і люблять у всьому світі. Він ставав переможцем численних міжнародних конкурсів.

“Протягом 9 років я ходжу в хор, для мене це неймовірні емоції, які ми переживаємо разом на кожній репетиції, концерті. Ми духовно збагачуємося”, – каже учасниця хору Юля Симоненко.

У репертуарі хору – близько 1000 творів, які виконуються мовою оригіналу.

Учасники “Щедрика” є посланцями української культури в світі, і в цьому році були в числі хедлайнерів міжнародного юнацького музичного фестивалю Summa Cum Laude у Відні, де хор здобув перемогу.

Kyiv children's choir "Shchedryk" on UA.TV

As a team it manages to conquer the international public

Твір Маріанни Сабліної

Інтерв'ю з художньою керівницею